Jak wytrzymać upały? \\ Stylizacja ze zwiewną midi

by - 19:23Uwaga uwaga lato w pełni!! Temperatury w dzień nie spadają poniżej 30 stopni, a żar dosłownie leje się z nieba. Lubimy lato, lubimy wakacje, ale specjalne temperatury wymagają od nas specjalnego przygotowania. Tak więc jak najlepiej poradzić sobie  z obecnymi upałami? 
#1 W ciągu dnia trafimy duże ilości wody, która wydostaje się z nas praktycznie przez całe ciało kilka razy mocniej niż w innych porach roku. Dlatego woda, woda i jeszcze raz woda! Musimy dostarczać ją sobie w przeróżne sposoby i w dużych ilościach to pozwoli nam zadbać o siebie i swoje zdrowie.
#2 Lekkie posiłki, które lepiej wchłaniają się w nasz organizm i przede wszystkim jedzone częściej. Unikajmy tłustych, ciężkostrawnych dań, które sprawiają że nasz żołądek się męczy. Zamiast tego wybierajmy te dostarczające potrzebnych witamin i minerałów, a także nie zapominajmy o owocach i warzywach bogatych we wszystko, co najlepsze.
#3 Uciekaj ze słońca! Ostatnio siedziałam w cieniu, ale kawałek mojej nogi wystawał na palące promienie słoneczne. Gdy po pewnym czasie spojrzałam na nogę miała ona czerwone przebarwienia, a gorąca była jak piekarnik w trakcie pracy. Wystarczyła chwila, żeby tak bardzo skóra to odczuła, dlatego unikajmy otwartych terenów i jak najwięcej chowajmy się w cieniu.
#4 Odpowiedni ubiór też wpływa na nasze bezpieczeństwo w taką pogodę, nakrycia głowy sprawiają, że unikniemy zawrotów i udarów słonecznych. Czapka, czy kapelusz to naprawdę niewiele, a tak dużo pomaga!
#5 Dbałość o skórę nie musi być wcale taka trudna. Kiedy przed makijażem użyjemy kremu z spf albo zastosujemy podkład właśnie z spf. Proste, szybkie i jasne, a daję ochronę na cały dzień więc naprawdę nie warto zastanawiać się dwa razy.
#6 Ostatnie choć wcale nie najmniej ważne jest pozostawanie w ciągłym ruchu. Oczywiście czasem można pozwolić sobie na chwilę słodkiego lenistwa, ale jednak nie zapominajmy, że każdy sport pozwala nam lepiej dotlenić swoje ciało i przez to utrzymywać je
w lepszej kondycji bardziej wytrwałej na te gorące temperatury. Dlatego ćwicz jak najczęściej ale zawsze rozsądnie i z zastosowaniem poprzednich podpunktów :)

To mała lista podstawowych, ale kluczowych w te dni spraw :) Dodatkowo mam dla Was sesje z moich okolic, bo w końcu mamy czas żniw, a nic tak cudownie nie wygląda jak zboże w blasku zachodzącego słońca :)
Jak Wam się podoba stylizacja? Jak radzicie sobie z upałami, podzielcie się swoimi radami :)

 
You May Also Like

12 Comments

 1. Jerzy Mitura3/8/18 22:55

  Bardzo ładne zdjęcia Kasiu :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Ta stylizacja jest po prostu BOSKA :) pozdrawiam i zapraszam ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Pani lato ^^ piękne zdjęcia :*

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne zdjęcia, a sama stylizacja super :)

  OdpowiedzUsuń
 5. pięknie wyglądasz, a rady trafne. większość ciągle stosuję:) dołączam do grona obserwatorów z wielką przyjemnością ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiam takie zdjęcia, bo kojarzą mi się one z dzieciństwem, czyli jednym z najpiękniejszych okresów w moim życiu. Piękne! :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Zdjęcia mają coś w sobie 🙂

  OdpowiedzUsuń
 8. Wow na prawdę cudowna sesja, przepięknie wyglądasz w tej sukience :)

  OdpowiedzUsuń
 9. O lekkich posiłkach przekonałam się ostatnio - coś ciężkiego na żołądek i ledwo zipiesz ;) Stylizacja i zdjęcia super!

  OdpowiedzUsuń
 10. Woda z cytryną mój ratunek i w domu wiatrak 😀

  OdpowiedzUsuń
 11. Stylizacja obłędna :) świetnie wyglądasz 👌 super zdjęcia

  OdpowiedzUsuń