Jak oszczędzić na stylizacji?

by - 10:17


Witajcie, niestety przygotowania do sesji mocno dają się we znaki, ale staram się regularnie dostarczać Wam modowych oraz podróżniczych inspiracji! Dlatego dziś przychodzę z kolejną wiosenną stylizacją, pomimo że pogoda obecnie bardziej przypomina już tą letnią. Słoneczne dni wręcz idealnie nadają się na krótkie spódniczki. Tak więc ja sięgnęłam po klasyczną czarną spódnicę, wysokie buty, które świetnie wydłużają nogi i różową bluzkę na ramiączkach. I właśnie z tą bluzką wiąże się ciekawa historia, ponieważ tak naprawdę jest ona...sukienką! Czy pomyślałyście kiedyś jak sukienka wyglądałaby jako bluzka, a może jako spódnica? Wydaje się to dosyć dziwne, ale moim zdaniem to świetny pomysł jak wykorzystać jedno ubranie w kilku przeróżnych outfitach! Efekty czasami naprawdę przerastają oczekiwania, a osoba niewtajemniczona w tą zamianę nie ma szans, aby to dostrzec. I co najlepsze nie potrzebujemy niszczyć sukienki, aby zamienić ją w coś innego. Wystarczy ją odpowiednio założyć, a już następnego dnia ponownie może nam służyć jako sukienka. Jeśli macie ochotę zajrzyjcie do swojej szafy i sprawdźcie, czy macie ubrania, które w sam raz będzie można wykorzystać na inny sposób. Zobaczycie, że tworzenie nowych efektów daje naprawdę sporo frajdy.


Kolejną istotną kwestią dla mnie jest stworzenie własnej bazy ubrań. Warto znać swoją szafę, umiejętnie wykorzystywać printy i tworzyć ciekawe, ale niegryzące się łączenia. Dzięki temu oszczędzamy na zakupach powtarzających się zestawów i jesteśmy w stanie różnorodnie żonglować outfitami. Dla mnie jest to mega istotna kwestia, ponieważ nie lubię jak ubrania przelewają się w szafie i przez ich nadmiar nie do końca wiem, co mam, a większości rzeczy praktycznie nie wyjmuję. Stąd też staram się od pewnego czasu kupować tylko wartościowe rzeczy, które rzeczywiście wzbogacą moją, modową kolekcję. 


Jednak jest jeszcze jeden aspekt tego ubraniowego oszczędzania. Co zrobić ze starszymi ubraniami, które wyszły z mody, a tak naprawdę zdążyłam je założyć może 3 razy? Oczywiście można je komuś oddać, można spróbować je sprzedać, ale jeśli macie troszkę więcej miejsca, aby je gdzieś przechować to warto choć kilka z nich zatrzymać. Spytacie się dlaczego? Już od kilku lat oglądamy powroty różnych trendów, gdy nagle okazuje się, że moje dżinsy z przed 10 lat obecnie królują na sklepowych półkach. Właśnie dlatego, gdy nazbiera mi się już pewna ilość starszych rzeczy to dokładnie je przebieram i zachowuje te w najlepszym stanie i które uważam, że może jeszcze kiedyś uda mi się wykorzystać. Uwierzcie, że mam mega satysfakcję jak któryś z takich "dinozaurów" wraca do łask, a ja mogę go wykorzystać, a przy okazji zaoszczędzając parę złotych w portfelu na zakupach!


Ja moi drodzy w tym całym szaleństwie uciekam na See Bloggers, na które udało mi się znaleźć chociaż jeden dzień i jestem z tego powodu bardzo szczęśliwa. Jeśli macie ochotę zobaczyć moją relację z tego wydarzenia odsyłam Was na Instagrama <LINK> i oczywiście czekam na Wasze komentarze odnośnie dzisiejszej stylizacji oraz Waszych sposobów na ubraniowe oszczędzanie. ;)You May Also Like

4 Comments