Jak wyznaczać cele na nowy rok?

by - 19:54


Dzień Dobry moi Drodzy! Muszę przyznać Wam, że wraz z wyższą liczbą zaliczonych wiosen, moje życie staje się jednym wielkim polem wyznaczania celów, ścisłej organizacji i szukania czasu tam, gdzie go nie ma. Może nie jestem dobrym przykładem człowieka, który wie co to relaks i spokój ducha, bo cały czas mnie wszędzie musi być pełno, a nudzić zaczyna mi się w kilka minut. Lubię szukać sobie nowych wyzwań, zajęć i celów, które mogę osiągnąć. Ale wiem, że cele które uda mi się wyznaczyć na początku roku często udaje się w tym roku osiągnąć i dlatego z chęcią podzielę się z Wami moimi przemyśleniami oraz sposobami jak je osiągać i wyznaczać. :)


1. Po pierwsze podziel swoje życie na dziedziny, dzięki temu łatwiej będzie wyznaczyć cele, które chcesz osiągnąć w każdej sferze życia. Praca, samorozwój, zdrowie i można by tak wymieniać bez końca. Wszystko tak naprawdę zależy od Ciebie i od tego, co lubisz. Naprawdę takich sfer może być multum!

2. Twoje życie jest tu i teraz. Więc nie odkładaj tego w czasie. Zacznę od poniedziałku, a może od przyszłego miesiąca i tak dalej i tak dalej. Żeby ten rok nie przeleciał Ci między palcami bierz plener, czy po prostu kartkę do pisania i działaj.


3. Im więcej wypiszesz tym więcej osiągniesz - to moja opinia, która z czasem coraz bardziej zaczyna się sprawdzać w praktyce. Kiedyś myślałam, że nie można przesadzić, bo przecież i tak nie uda się wszystkiego zrealizować. Ale teraz już wiem, że życie jest za krótkie, żeby wszystko odkładać na później. Z resztą, jak sądzicie co jest lepsze od zrealizowanego celu? Tak dokładnie - dwa zrealizowane cele! 

4. Choć ilość na pewno ma ogromne znaczenie, na nic się zda jeśli nie stąpamy twardo po ziemi. Nie wypisuj celi, których nie jesteś w stanie osiągnąć. W stylu zwiedzę cały świat, choć wiem że mam 24 dni urlopu. Świat można podzielić na kawałki i nasze cele też często warto zdobywać wieloetapowo. Zobaczycie, że satysfakcja z tego jest o wiele większa, a z każda realizacją rośnie nasza motywacja!


5. Dla mnie planowanie to ciągła podróż w poszukiwaniu lepszej siebie. Dzięki wyznaczaniu celów jestem w stanie eliminować swoje słabości i dla mnie to kolejny aspekt, za który uwielbiam organizację swojego życia. Z roku na rok staję się po prostu lepszą osobą i ciągle się uczę i rozwijam.

6. Warto pomyśleć również o innych, czy myśleliście kiedyś o wyznaczaniu celów dla siebie, które pozytywnie wpływają na społeczeństwo. Pięknie jest pomagać innym, a często dzięki dołączeniu tego typu wyzwań jesteśmy w stanie zrobić więcej i stać się po prostu lepszymi ludźmi nie tylko dla siebie, ale także dla innych!


7. Radość z życia! Nie pozwól sprawić, aby Twoje życie Cię przygnębiało, bo szczery uśmiech często jest lekarstwem na wiele zmartwień i problemów. Warto dbać o to, aby po prostu być szczęśliwym, a kolejne realizowanie celów nawet tych najmniejszych zdecydowanie nas do tego przybliża.

8. Niektórzy piszą pamiętniki, inni dzienniki, a kolejni wolą pisać na komputerze. Ja na przykład dostrzegam ogromną moc przelewania przemyśleń na papier. Zarówno tych pozytywnych i negatywnych i w naprawdę różnych formach. Polecam Wam spróbować, bo często działa to bardzo kojąco w codziennym życiu pełnym nerwów i stresów. Ja przed wypisaniem celów na ten rok stworzyłam list do siebie, w którym napisałam co bym chciała w 2022 roku zmienić w moim życiu i czego nauczyłam się w 2021. ;)


9. Pamiętaj, że każdy cel nawet ten niezrealizowany sprawia, że stajesz się lepszy. Często nawet te niezrealizowane rozwijają nas jeszcze bardziej. Pojawia się pytanie, czemu nie udało mi się go osiągnąć? Co zrobiłam źle? Co mogłam zrobić lepiej? Nie zawsze w życiu wszystko wychodzi po naszej myśli, ale pamiętaj, że każda porażka może okazać się receptą na przyszły sukces. 

10. Żyj w zgodzie ze sobą. Nie daj sobie narzucać poglądów, czy tego co potrzebujesz. Inspiruj się, czerp wiedzę, korzystaj z różnych źródeł, a na końcu podejmij swoją osobistą decyzję. Bo tylko Ty wiesz co jest dla Ciebie najlepsze i do tego właśnie Was wszystkich najbardziej zachęcam ;)


 

You May Also Like

14 Comments

 1. Dzięki! Właśnie na takim etapie życia teraz jestem. Próbuję wyznaczać sobie cele, żeby ten rok był rokiem zmian. Pozdrawiam cieplutko :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oby w takim razie był to rok pełen pięknych i pozytywnych zmian w Twoim życiu :D Trzymam kciuki!

   Usuń
 2. Ja również nie potrafię odpoczywać, muszę działać - wtedy jestem szczęśliwa :D Na ten rok mam postawionych kilka celów, największym jest wydanie e-booka o Lubelszczyźnie i dążę do tego ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super, trzymam kciuki żeby Ci się udało zrealizować swoje plany ;)

   Usuń
 3. Pisaniu listu to fajna sprawa ;p Ja jednak pozostanę przy punktowaniu sobie celów. Oczywiście wypiszę je. Napisanie celów nabiera od razu większej mocy niż tylko myślenie ;p
  Zapraszam również do mnie.
  Blog ♥
  Instagram

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oby udało Ci się ich jak najwięcej zrealizować, trzymam kciuki!

   Usuń
 4. Anonimowy28/1/22 19:11

  To prawda, że w życiu nie wszystko idzie po naszej myśli, ale mimo wszystko warto się starać zrealizować wyznaczone cele i najlepiej jak nie odkłada się czegoś na później tylko zabiera do tego od razu :) Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie jest tak jak mówisz, oby nam nie brakowało motywacji do działania ;)

   Usuń
 5. Do wyznaczonych celów trzeba zebrać w sobie motywację, aby zacząć działać i iść do przodu. Mam czasami z tym problem. Jednak nie watro zostawiać czegoś na później, bo życie nam ucieka i wiele przez to tracimy. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie są takie dni, że rzeczywiście bardzo ciężko jest się zmotywować, ale satysfakcja z udanych wysiłków jest tego warta :D
   Pozdrawiam!

   Usuń
 6. Great article. I followed your blog now. Thx

  OdpowiedzUsuń