Podróż do przeszłości!

by - 12:00


Dzisiaj zapraszam Was w małą podróż w przeszłość, której natchnieniem są zdjęcia, które udało mi się dla Was zrobić podczas ostatniej podróży do Warszawy. I choć sama urodziłam się chwilę przed początkiem XXI w. to wiem, że nie tylko ja pośród osób w podobnym wieku uwielbiam czerpać wzorce z wcześniejszych dekad. Zapytacie o jakich wzorcach mówię, bo przecież PRLowski fiat 125p nie brzmi zachęcająco, aby z powrotem wracać w czasy sklepowych kolejek i produktów na kartki (choć osobiście tego nie doświadczyłam) to jednak w przeszłości jest coś takiego, że to co było złe bardzo szybko zapominamy, a te piękniejsze chwile prędzej czy później do nas powrócą. Może to i źle, bo przecież, gdybyśmy pamiętali o naszych potknięciach to doświadczeni życiem nigdy więcej byśmy ich nie popełniali. Jednak los bywa przekorny, ale przecież nie o tym chciałam dzisiaj Wam napisać. Gdy pierwszy raz spojrzałam na żółte taksówki rozproszone pod Pałacem Kultury (chcąc nie chcąc największą pamiątką PRL-u) pomyślałam sobie, że to taki nasz mały Nowy Jork i choć może to wydawać się śmieszne bardzo mnie ten widok zainspirował! Bo przecież doświadczając przeróżnych kultur, stylów i bodźców sami stajemy się ciekawszymi ludźmi. Uczymy się, doceniamy nowe rzeczy, wyciągamy coraz to inne wnioski i kształtujemy siebie, ale i przyszłe pokolenia. 

Zastanawiając się na tym wszystkim po prostu się uśmiechnęłam myśląc sobie o tym jakie to szczęście, że mam możliwość realizować siebie w tak wielu dziedzinach, które kocham i cieszę się, że mogę dzielić się z Wami tym, co jest bardzo ważną częścią mojego życia. Dlatego jeśli zajrzałeś tu po raz pierwszy, czy robisz to częściej lub regularnie dziękuję Ci. Niezależnie, czy robisz to, żeby zobaczyć zdjęcia, czy czytasz dokładnie każdego posta, czy interesują Cię podróże, czy moda. Dziękuję Wam i po prostu zostawiam Was z ostatnimi zdjęciami, inspirujcie się i bądźcie inspiracjami dla innych ;)You May Also Like

18 Comments

 1. Przyjemny outfit a ta pomarańczka ożywia całość :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pałac Kultury i Nauki to serce Warszawy, nie wyobrażam sobie, żeby go nie było. Piękne zdjęcia. Jesteś prześliczna ♥

  OdpowiedzUsuń
 3. Też sobie nie wyobrażam Warszawy bez Pałacu:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetnie wyglądasz :) I ten fiacik w tle :) Coś pięknego :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Stylizacja bardzo mi się podoba! Ten pomarańczowy sweterek jest niezwykle uroczy :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Przepiekny klimat, jak najbardziej mi sie podoba, wszystko idealnie pasuje :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Niesamowicie podoba mi się ta kurtka, a moja siostra to by się zakochała na miejscu, cała stylizacja jest bardzo przyjemna dla oka 😊

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo fajne zdjęcia i super klimat! Brawo!

  OdpowiedzUsuń
 9. Anonimowy3/7/21 01:23

  Nasz Pałac to kopia Empire State Building. Amerykanie i Ruscy mają taki sam u siebie. Ten pałac to znak czasów, epoki, stylistyki budowlanej. To piękny budynek, symbol, jak Warszawa się odrodziła z niebytu.

  OdpowiedzUsuń
 10. Anonimowy3/7/21 01:26

  PF 125 p to zestaw kilku czy kilkunastu włoskich rozwiązań technicznych i stylistycznych. Z naszzym krajem ma tyle wspólnego, że był m. in. u nas produkowany. W tamtym czasie, lata 60, 70 XX w. ten model był wytwarzany w kilku innych krajach na kilku kontynentach.

  OdpowiedzUsuń