Moje TOP 10 InstaPlaces na Bali

by - 08:22


Cześć kochani! Za nami intensywny sierpień! Z racji tego, że 29 lipca tego roku wzięliśmy ślub (o którym tez postaram się żeby się tutaj sporo pojawiło) cały sierpień spędziliśmy w podróży poślubnej ❤️ Była to wyjątkowa podróż, w której odwiedziliśmy 4 kraje, mieliśmy 11 lotów i przede wszystkim przeżyliśmy ogrom przepięknych chwil. Którymi oczywiście z chęcią będziemy się z Wami dzielić. 


Dzisiaj zabieram Was na wyspę, która przez wiele ostatnich lat była jednym z moich marzeń i wciąż nie mogę w to do końca uwierzyć, że udało nam się ten wyjazd zrealizować. Mowa o odległej o 11 tys. km od Polski indonezyjskiej wyspie Bali, która w ostatnim czasie tak bardzo zyskała na popularności zarówno w Polsce, jak i na całym świecie. Postanowiłam sprawdzić na własnej skórze, czy jest tam rzeczywiście tak pięknie jak piszą i pokazują na zdjęciach. I na początku podzielę się z Wami moją subiektywną listą miejsc, które na Bali trzeba koniecznie odwiedzić, zapraszam! Kolejność przypadkowa 😉1. Alas Harum - można powiedzieć, że to miejsce pocztówka, które przyciąga przyjeżdżających turystów z całego świat. Jest to coś w stylu parku rozrywki, położonego między ryżowymi tarasami, pełnego słynnych huśtawek, elementów balijskiej kultury, a do tego 3 restauracje oraz infinity pool! Wejściówka to koszt 50k IDR (13 PLN), ale trzeba pamiętać że huśtawki oraz wypożyczalnia strojów jest dodatkowo płatna. Na miejscu możemy wziąć udział w darmowym pokazie kawowym, gdzie zobaczymy cały proces wykorzystywani ziaren i spróbujemy pysznej lokalnej kawy.2. Uluwatu Temple - śmiało można powiedzieć, że jest to najpiękniej położona świątynia na całej wyspie. Klify Uluwatu tworzą przepiękny klimat, a choć sama świątynia może nie należy do tych największych to klimat parku i przede wszystkim widoków na ocean jest zdecydowanie wart odwiedzenia. To tutaj właśnie nastąpiło nasze pierwsze spotkanie z balijskimi małpami, bądźcie czujni bo lubią skubnąć turystom przekąski czy okulary przeciwsłoneczne. Wejście to koszt 50k IDR (13 PLN) a w cenie wejścia dostajemy sarong, który jest obowiązkowy, aby móc wkroczyć na teren świątyni. 


3. Virgin Beach - teraz przenosimy się na wschodnią część wyspy na prawdziwą rajską plażę, która może nie jest w pełni dziką plażą, ale ma w sobie coś dziewiczego z nazwy. Autem czy skuterem dojedziemy pod samą plażę, a dojeżdżając na miejsce będziemy mogli podziwiać fantastyczne widoki z góry. Natomiast na miejscu to co najlepsze, czyli lazurowa woda, piękne piaszczyste zejście, las palmowy i oczywiście na dokładkę pyszna woda z kokosa! Zobaczcie na zdjęcia i myślę, że nie trzeba będzie Was długo przekonywać.

4. Monkey Forest - to chyba jedna z najbardziej znanych atrakcji na całej wyspie, ale śmiało mogę powiedzieć, że nie jest przereklamowana. Wejście nie jest tanie, bo kosztuje 100k IDR (26 PLN) od osoby, ale dla kogoś kto na co dzień nie ma styczności z małpami będzie to wyjątkowy spacer. Spacer podczas którego minięcie się z co najmniej setkami małpek, które żyją tam sobie po prostu na wolności. Nie ma co tego porównywać do wyjścia do zoo, bo jest to zupełnie inny rodzaj przeżycia. Na pewno trzeba być ostrożnym i stosować się do zaleceń, ale w tym miejscu nie sposób się nudzić. 5. Klingking Beach - tutaj mamy jeden malutki wyjątek, bo plaża nie znajduje się na Bali tylko na pobliskiej wyspie Nusa Penida, ale jest to punkt obowiązkowy aby zobaczyć tą niewielką wyspę. Ta plaża to jej danie główne, które często nazywa się T-Rex Beach ze względu że skały przypominają kształtem tego prehistorycznego dinozaura! Już sam widok z góry zapiera dech w piersiach, spotkacie tam wiele małpek, które tylko czyhają na nieuwagę turystów więc bądźcie ostrożni. Jednak to wyjątkowe miejsce da się poczuć dopiero po zejściu na dół, ale uwaga! Nie jest to zejście dla każdego, bo jest to wymagająca górka wspinaczka często po bardzo stromych skalnych ścianach. Do dyspozycji są barierki, ale z racji ilości ludzi którzy poruszają się wąską trasą w dwóch kierunkach trzeba być bardzo ostrożnym, a sama droga w jedną stronę trwa 40-60 min. Nie powiem, że było łatwo, ale Zdecydowanie mogę powiedzieć że było warto! Z resztą sami zobaczcie. PS wjazd na parking przy plaży skuterem to koszt 10k IDR (2,60 PLN)

6. Tirta Gangga - czyli kolejne miejsce do którego dostaniemy się za 50k IDR (13 PLN). Są to słynne ogrody na wodzie, które idealnie oddają charakter hinduistycznej kultury, która od wieków króluje na Bali. Punkt obowiązkowy podczas wycieczki na wschód wyspy.

7. Melasti Beach - ruszamy na południowy kraniec wyspy, a tam mogliśmy powiedzieć, że nigdy tak blisko Australii nie byliśmy. Klasycznie jak przy wjazdach na większe plaże opłata wynosi 10k IDR (2,60 PLN) od osoby. Jest to bardzo słynne miejsce szczególnie ze względu na Beach Club, wiec jeśli lubicie od czasu do czasu zrelaksować się w tego typu miejscach to na Melasti zrobicie to z wyjątkowymi widokami. To był właśnie nasz plan na ten dzień i zdecydowanie nie mieliśmy czego żałować, z resztą sami zobaczcie.

8. Canggu - czyli najlepsze miejsce na pyszne jedzonko, imprezy i relaks w balijskim stylu. Jeśli nie tylko lubicie dobrze zjeść, ale zrobić to w wyjątkowym miejscu to Canggu będzie idealnym punktem startowym przygody. Oczywiście na miejscu jest tez plaża, ale to nie ona robi tu najważniejszą robotę. Jeśli szukasz Bali z Instagrama to zdecydowanie znajdziesz go w Canggu.

9. Ubud Water Palace - przenosimy się do Ubud, czyli serca i duszy wyspy. Położone wyrosły dżungli, pełne rytualnego spokoju miasto to najlepszy punkt, aby nabrać sił wypocząć i oczyścić głowę. A czy byłaby wizyta w Ubud bez zobaczenia kolejnego słynnego wodnego pałacu? No właśnie, co więcej pamiętajcie, że wieczorami odbywają się tam rytualne tańce na które można kupić oddzielną wejściówkę, wejście na zwiedzanie jest darmowe, a na wieczorny występ kosztuje 80k IDR (20,8 PLN).


10. Thomas Beach - na koniec kolejna plaża tym razem w okolicach Uluwatu Temple. Znajduje się tuż obok swojej słynniejsze siostry Uluwatu Beach, ale na nas zdecydowanie zrobiła lepsze wrażenie. Jest to miejsce gdzie zdecydowanie można zatrzymać się na cały dzień, a piękne klify tworzą na wybrzeżu niezwykły klimat! Parking jest darmowy, a przy plaży znajdują się klimatyczne knajpki z lokalnym jedzeniem. My byliśmy tylko przejazdem, ale chętnie wrócilibyśmy tam na dłużej!


Dajcie znać, czy macie jakiegoś swojego faworyta w tym zestawieniu? Do usłyszenia niedługo ;)

You May Also Like

0 Comments