Jak tanio zorganizować zagraniczną wycieczkę?

by - 21:51

W ramach ostatniego posta ze zdjęciami z Rzymu postanowiłam podzielić się z Wami moimi przemyśleniami oraz doświadczeniami dotyczącymi organizacji takiego wyjazdu. Przede wszystkim, żeby całość wyszła jak najbardziej ekonomicznie potrzebna jest nasza elastyczności. Oczywiście trzeba sobie założyć mniej więcej termin w jakim chcemy wyjechać, ale warto odpowiednio dostosować go do lotów, cen noclegów itp. Czasami niewielka różnica w dniach wylotu, czy przylotu zmniejsza nam koszta podróży ponad dwukrotnie! Dlatego warto monitorować na bieżąco zmiany cen biletów, aby wyszukać tą najlepszą dla nas okazję. Kolejną rzeczą jest obawa przed podróżowaniem tylko z bagażem podręcznym. Obalam ten mit, ponieważ wystarczy lekkie przygotowanie w domu, odpowiedni wybór outfitów i niezbędnych nam rzeczy, żeby spokojnie zapakować się w małą walizkę, czy też plecak. Sprawdziłam to na letnim wyjeździe do Londynu, jak i teraz w zimowym Rzymie. Nigdzie niczego mi nie brakowało, a ubrania miałam odpowiednio przygotowane na każdy dzień. Oczywiście podróż na lotnisko wiąże się z dojazdem z terminala, aż pod miejsce naszego noclegu. Informacji tego typu znjadziecie w internecie i warto zapoznać się z nimi przed wylotem. Opcji zazwyczaj jest dużo i to od nas zależy jak dużo pieniędzy będziemy chcieli wydać i jak szybko dostać się do naszego celu. Zawsze informację można też uzyskać po przylocie na lotnisku. Punkty informacyjne są wszędzie dobrze oznaczone. Miejsce noclegowe wybierzemy za pomocą serwisów takich jak booking, airbnb, czy trivago. Oczywiście musimy pamiętać, że gdy zdecydujemy się na jeden z najtańszych noclegów nie może oczekiwać idealnych warunków. Najważniejsze jest, żeby w odpowiedni sposób znaleźć miejsce, w odpowiednich proporcjach jakości do ceny, w czym pomogą nam oceny i komentarze innych podróżujących. To są koszta stałe, bez których się nie obejdziemy. Pozostałe wydatki są już zależne od nas, od naszych chęci, czy zasobności naszego portfela. Jednak odrobina czasu poświęcona przed wyjazdem może sprawić, że dzięki odpowiedniemu planowaniu możemy odłożyć sobie więcej pieniędzy na te ostatnie wydatki!
Zostawiam Was tutaj z moją ostatnią sesją z Rzymu, w pięknych okolicznościach przyrody śródziemnomorskiej, która bardzo przypadła mi do gustu. Piękna zieleń pobudzała do życia niezależnie od temerpatury. Jakie Wy macie sposoby na tanie podróżowanie? Podzielcie się nimi w komentarzach.

You May Also Like

14 Comments

 1. Super stylizacja i bardzo fajny wpis!

  Zapraszam do siebie w wolnej chwili!
  Miłego dnia! xx Bambi

  OdpowiedzUsuń
 2. Genialnie wygladasz! :) pozdrawiam i zapraszam ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. bosko wyglądasz;)
  pozdrawiam cieplutko :))
  woman-with-class.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ładne włosy!:)
  A temat bardzo fajny i ważny! :) Bardzo mnie dotyczy :D

  http://nataliapoczatek.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. ŚLICZNE ZDJĘCIA! A poradnik naprawdę pomocny😃 Dzięki wielkie za taki wpis 😃
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie: http://swiatwedlugidoli.blogspot.com/?m=1

  OdpowiedzUsuń
 6. Super poradnik i jak zwykle mega stylizacja :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Pięknie wyglądasz, promieniejesz :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Śliczna stylizacja! Pozdrawiam 😉

  OdpowiedzUsuń
 9. ile bym dala by juz bylo tak cieplo, żeby nosić sukienki bez grubych rajstop!
  Wygladasz cudownie <3

  http://angelaendzel.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo pomocny wpis! Zwłaszcza kiedy nie ma się za dużo, a chce się odwiedzić fajne miejsce :) Śliczne stylizacja! Masz boskie włosy ♥ Pozdrawiam cieplutko :*

  zuzannadul.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 11. Obecnie wiele ludzi podróżuje niskim kosztem, więc wystarczy się tego nauczyć. Pięknie wyglądałaś! :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Super zdjęcia pozazdrościć :)
  Ale dzięki poradnikowi, może też takie zrobię :D

  OdpowiedzUsuń