Varenna - tajemnicze miasteczko u podnóża Alp

by - 19:22


Czy byliście w miejscu, gdzie czas dosłownie zatrzymuje się pośrodku wąskich i stromych uliczek miasta? Gdzie każdą chwilą można delektować się praktycznie bez końca? Ja zdecydowanie odnajduję takie chwile w małych miasteczkach położonych w przepięknych okolicznościach przyrody. Dlatego dzisiaj chciałabym Was zabrać do jednego z takich miejsc, czyli uroczej Varenny.


Położona w prowincji Lecco, po wschodniej stronie jeziora Como miejscowość to jedno z tych miasteczek, od których ciężko oderwać spojrzenie. Położone u podnóży ogromnych masywów górskich i ściśnięte alpejskim jeziorem dostarcza nam niezwykłego klimatu. Do Varenny można dostać się samochodem, pociągiem i promem. Wzdłuż brzegu jeziora od strony Lecco biegnie zarówno trasa kolejowa jak i samochodowa, a bilet na pociąg Lecco - Varenna kosztuje 2,90 euro. Ja zdecydowałam się na 3 środek transportu i z Bellagio promem dostałam się na drugi brzeg jeziora. Sam rejs jest podstawą podczas wizyty nad Como, a widoki rozciągające się ze środka jeziora są nie do opisania słowami, to trzeba przeżyć! Koszt w jedną stronę to 4,60 euro i jedyne czego żałuję to, że podróż trwała tylko 20 minut. 


Choć jak podają dane miasteczko zamieszkuje tylko około 800 osób to jest to miejsce bardzo zadbane i bez problemu znajdziemy miejsca, aby zatrzymać się tam na dłużej. Spacer wzdłuż brzegu to idealny sposób na podziwianie jeziora, a znad brzegu można stopniowo wdrapywać się na wyższe partie miasteczka. Największe wrażenie tworzą kolorowe domki położone tuż przy brzegu, które nadają miasteczku cudownego kolorytu. Na mnie największe wrażenie zrobił port rybacki z kolorowymi ogródkami i pięknymi zdobieniami. Jedną z głównych atrakcji jest Villa Monastero wraz ze swoimi cudownymi ogrodami, na którą warto poświęcić trochę czasu podczas wizyty w Varennie.


Ja spędziłam w Varennie dosłownie 2 godziny, a ciągle żałuję, że nie mogłam poświęcić jej więcej czasu. Jednak był to czas, który będę świetnie wspominać i mam nadzieję, że choć troszkę zakochałam Was w tym miejscu! Dajcie znać jak podobają Wam się zdjęcia oraz, czy byliście kiedyś w podobnym miasteczku? ;)You May Also Like

3 Comments

 1. Nigdy nie byłam w takim miejscu.
  Piękne zdjęcia :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Przepiękne, klimatyczne miejsce! :)
  Marzę o wyjeździe do takiego miasteczka, spokój, cudowna aura i niewielu turystów - coś rewelacyjnego.
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń