Majowe sposoby na lepsze życie: #4 Krok do odwagi

by - 10:27


Dzień dobry moi Kochani! Nie wiadomo kiedy uciekł nam kolejny tydzień maja! A może właśnie nie uciekł tylko owocnie go wykorzystaliście? Jeśli tak było to bardzo się cieszę, a w ten niedzielny słoneczny dzień zapraszam Was na kolejną, już przedostatnią część majowych kroków do lepszego życia. Dzisiaj wspólnie zastanowimy się nad odwagą i co zrobić, aby być odważnym człowiekiem. Ja natomiast zadbałam o to, aby na zdjęciach nie zabrakło mojego ulubionego, majowego kwiatu, czyli bzu! Nie wiem jak Wy, ale ja widząc jakie moje podwórko cudownie zakwita w tym intensywnym fiolecie to uśmiech dosłownie nie znika z mojej twarzy!

#4 KROK DO ODWAGI

Ile razy zdarzało Ci się opracowywać w myślach swój plan, realizując go krok po kroku, a gdy przyszło, co do czego to zabrakło Ci odwagi, aby wydobyć z siebie choć słowo lub zrobić pierwszy ruch? Bardzo często snujemy piękne wizje, które wypełniają nasze marzenia, a nie jesteśmy w stanie rozpocząć ich tylko ze względu na brak odwagi. Nie uda mi się...będą się ze mnie śmiać...to głupi pomysł...nikt tego nie zrozumie...I tak dalej i tak dalej, wymówek jest pełno i pojawiają się w każdym zakątku naszego życia. Jednak jeśli jesteś odważny to zawsze znajdziesz argument, aby je przezwyciężyć. Odwaga nie jest skierowana tylko i wyłącznie dla silnych, wyrzeźbionych mężczyzn, którzy pomimo, że dysponują ogromną siłą nie zawsze występuje to w parze z odwagą. Odwagą jest podjąć niepopularną decyzję, myśleć i działać asertywnie i nieszablonowo. Nawet, gdy spotykamy się z krytyką własnych działań zaufać sobie i swoim myślom. Dla mnie to są cechy ludzi odważnych i niezwyciężonych, bo niezłomnie dążących do realizacji siebie. Co jeśli nawet na moment tej odwagi nam zabraknie? Pamiętaj o tym, że życie jest krótkie, a każda chwila wydarzy się tylko raz. Jeśli teraz odpuścisz ominie Cię coś wyjątkowego, często coś na co poświęciłaś ogrom pracy. Życie jest za krótkie na wymówki, potrzebujesz porady - pytaj, potrzebujesz pomocy - poproś, potrzebujesz realizacji - działaj. Kiedy następnym razem będziesz bić się w myślach, czy warto podjąć ryzyko zapytaj sama siebie tylko i wyłącznie o jedną rzecz. Co uczyni mnie szczęśliwym? Jeśli wybór jest prosty nie wahaj się, ani chwili dłużej. Ponieważ przede wszystkim życie jest zbyt krótkie, aby nie być szczęśliwym.

Czekam na Wasze komentarze, czym dla Was jest odwaga oraz oczywiście jak Wam podoba się moja bezowe sesja! Pozdrawiam ;)
You May Also Like

8 Comments

 1. W końcu nikt za nas życia nie przeżyje
  Pozdrawiam, Mada

  OdpowiedzUsuń
 2. Kurde, jestem słaba w tłumaczeniu słów xD Odwaga to jest hm kiedy robimy coś czego się boimi/co jest 'niebezpiecznie', czego nie wszyscy by zrobili. Ja ostatnio nauczyłam się bardziej prosić o pomoc, np. w szkole i jestem z tego dumna :)

  Miłego wieczoru!
  zpolskidopolski.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Świetnie, że się do tego przekonałaś! W proszeniu o pomoc nie ma nic złego, a często niepotrzebnie się tego wstydzimy! Pozdrawiam ;)

   Usuń
 3. Zdjęcia cudowne i cudowna Ty - jak zawsze :D Do odważnych świat należy!! Osobiście uważam, że każdy ma w życiu tyle, na ile się odważy. Powinniśmy nieustannie dążyć do wyznaczonych celów, nie poddawać i iść za ciosem. Każda pokonana przeszkoda dodaje siły i odwagi, aby sięgnąć po więcej. :):*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak jest <3 Dziękuję za miłe słowa <3

   Usuń
 4. o takie wpisy motywujące sa mega ważne! i świetnie wyglądasz <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję kochana i też lubię czasem sięgnąć po dawkę dodatkowej motywacji <3 Pozdrawiam!

   Usuń